Dziennikarze – tylko nowe egzemplarze

Są zawody, w których środki komunikacji odgrywają bardzo istotną rolę. Trzeba szybko dotrzeć na czas, przemieszczać się skrótami, a nawet po polnych drogach. Auto musi być niewielkie – liczy się szybkie parkowanie na mieście.

Dobrze, jeśli wyposażone jest w klimatyzację i czujnik parkowania – w stresie dobrze jest ochłodzić atmosferę, a czujnik parkowania sprawdzi się podczas jazdy pod wpływem adrenaliny. Który zawód potrzebuje aż takich udogodnień? Dziennikarze. Zgadza się.

Dziennikarze nie mogą sobie pozwolić na jazdę środkami komunikacji miejskiej, ponieważ nigdy nie dotarliby w porę na czas. Pozostają rowery – tylko pogoda ma tu duże znaczenia, a w końcu interesujące zdarzenia dzieją się bez względu na pogodę. Także pozostaje auto.

Dlaczego sprawdza się tu nowy model? Bo dziennikarze jeżdżą szybko, nie zważają na dziury w drodze, przebudowy. Jeśli trzeba – jadą drogą polną. Starszy model używany z pewnością większość czasu byłby u mechanika.

A tu nie można sobie na to pozwolić – dlatego wszelkie usterki dobrze mieć na gwarancji, a w końcu nowy model zdecydowanie mniej się psuje. Koszty też są niewielkie, bo auto do jazdy miejskiej ma być małe.