Status społeczny akwizytora

Zawód akwizytora znany jest od kilkunastu lat. To właśnie w latach 90-tych zajęcie to cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz popularnością.

Akwizytorów było wówczas wielu. Ta nowa forma sprzedaży szybko wzbudziła zainteresowanie firm, którzy w ten sposób chcieli zwiększyć swoje obroty.

Obecnie status społeczny akwizytorów prezentuje się zupełnie inaczej. Przede wszystkim wiele osób postrzega akwizytorów jako oszustów.

Czasem wynika to z samego działania domokrążców. Powszechne stało się oszukiwanie i naciąganie osób starszych, które zazwyczaj ufały sprzedawcom.

To skutkowało wielokrotnym przepłaceniem za produkt, który często nie spełniał oczekiwań. Niechęć do akwizytorów wynika również z tego, że oferowane przez nich produkty są w wysokich cenach.

Coraz mniej osób decyduje się na podjęcie pracy akwizytora. Wiele osób traktuje to zajęcie jako dodatkowe lub przejściowe.

Rzadko kto marzy również o tym, żeby podjąć się tej pracy. Z tego powodu wiele osób uważa, że czasy świetności domokrążców minęły bezpowrotnie.