Jaką ofertę ma przedszkole?

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że przedszkola dla swoich podopiecznych mają bardzo zróżnicowaną ofertę, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będziemy musieli poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się jej, tak aby mieć pewność, że wybierzemy tą, która okaże się być tutaj najlepsza.

Godziny otwarcia i ilość posiłków

Przede wszystkim są przedszkola, które są otwarte od wczesnych godzin ranny do późnego popołudnia. Są również takie, które rano zaczynają około 8-9, ale jednocześnie też są otwarte do godzin wieczornych.

Są znowu też takie, które kończą pracę wczesnym popołudniem, chcąc dać jeszcze dziecku szansę, na pobawienie się z rodzicami. Dlatego warto zobaczyć, które przedszkole najbardziej będzie nam odpowiadało, tak abyśmy mieli pewność, że bez trudu będziemy mogli zaprowadzać i odbierać dziecka. Dodatkowo im dłużej nasze dziecko ma być w przedszkolu, tym dokładniej powinniśmy się przyjrzeć temu, ile będzie miało posiłków w ciągu dnia.

Czy będą to dwa czy trzy, a może cztery, tak abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko nie będzie głodne i będzie miało przez cały dzień zapewnione wartościowe jedzenie.

Wycieczki i inne atrakcje

Warto również zobaczyć, co przedszkole oferuje poza takimi podstawowymi działaniami, jak prowadzenie zajęć, zabawę i dodatkowe zajęcia. Czy oferuje dzieciom możliwość wyjazdu na wycieczkę? Czy oferuje wyjścia do teatru albo zaprasza aktorów do siebie? Czy organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi i przygotowuje przedstawienia, związane z najważniejszymi wydarzeniami w ciągu roku? Im więcej będzie takich dodatkowych atrakcji, tym będzie lepiej.

Z jednej strony, przedszkole będzie wówczas dla dziecka ciekawsze, z drugiej będzie ono miało możliwość rozwijać się na różnych polach, a dodatkowo jeszcze będzie miało okazję zapoznawać się z nowymi rzeczami. Jeśli wiemy, że przedszkole dba o szeroko pojętą edukację dzieci i nie ogranicza się tylko do tego, co wlicza się w podstawę programową, to z pewnością powinniśmy do takiego przedszkola zapisać nasze dziecko. Z pewnością nie będziemy tego żałować.

Koniecznie zobaczmy jaką ofertę mają różne przedszkola, na spokojnie porównajmy ją ze sobą. Wówczas będzie istniała spora szansa, że znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego, co sprawi, że będziemy spokojni, że nasze dziecko jest w odpowiednich rękach. Przedszkola proponują nam bardziej lub mniej rozbudowane możliwości, dlatego musimy się zastanowić, co będzie tutaj najlepsze dla naszego potomstwa.